REKUPERATOR MEnV 180 MARLEY + PILOT

marley.jpg
  • promocja
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 1 259,00 zł 1 299,00 zł 1259.00
quantity szt.
dodaj do przechowalni

Opis

 

REKUPERATOR MEnV 180 MARLEY + PILOT

 

 

 

Produkt : Nowy!
Gwarancja : 24 miesiące

Wydajność : 16-37 [m3/h]

Średnica króćca : 180 [mm]
Silnik : 24 V DC
Ciśnienie akustyczne  : 22-35 [dB]
Rozmiar membramy: 240x240 [mm]

Sprawność odzysku : do 85 [%]

Gwarancja : 2 lata

Pobór mocy: 3-7 [W]

Grubość ścian max. : 280-500 [mm]

Producent :   

Pilot zdalnego sterowania w zestawie 

Rekuperatory ścienne Marley to nowoczesne rozwiązanie przeznaczone do zapewniania wymiany powietrza w naszych domach. Wymiennik ciepła z przepływem ciepłego powietrza idealnie nadaje się do sypialni, salonów jak i łazienek. Zadaniem rekuperatora jest doprowadzenie świeżego powietrza z zewnątrz oraz odprowadzenie powietrza zużytego  z pomieszczeń z jednoczesnym odzyskiem energii cieplnej

 

 

Codzienne wietrzenie pozwala zachować nasze zdrowie jak również pozytywnie pływa na stan konstrukcji budynku. Jest to ważne w przypadku domów z izolacją cieplną o dobrze uszczelnionych oknach i drzwiach. Gdy otwieramy okna tracimy dużo ciepła z pomieszczenia co za tym idzie płacimy więcej za ponowne ogrzanie pomieszczenia. Duża instalacja klimatyzacyjna jest kosztowna i wiąże się z gruntownym remontem.

Naszym rozwiązaniem jest ścienny wymiennik ciepła z przepływem świeżego powietrza Marley do efektywnej energetycznie wentylacji. Wypływające z pomieszczenia powietrze zużyte ogrzewa napływające do niego świeże powietrze.

 

Rekuperator Marley MEnV 180
 

  • Chroni zdrowie i konstrukcję budynku: żadnej wilgoci, żadnego grzyba!
  • Zatrzymuje ciepło w domu: do 85% odzysku ciepła.

                                                          

Zasada działania  - kliknij by obejrzeć film 

 

Sposób montażu - kliknij by obejrzeć film 

 

 

 

 

W rekuperatorze zastosowano wyjątkowo duży element ceramiczny, o strukturze plastra miodu! Pochłania lub oddaje w krótkim czasie duże ilości ciepła z przepływającego powietrza. Podczas odbioru ciepła z wylatującego powietrza zużytego towarzyszy skraplanie się wody w urządzeniu. Kondensat wodny nie musi być odprowadzony! — jak przy użyciu standardowych  wymienników — dzięki zmianie kierunku tłoczenia powietrza odbiera go nagrzewające się świeże powietrze. Zapobiega to, także zimą, nadmiernej suchości powietrza co zapewnia przyjemny i zdrowy klimat w pomieszczeniu.

 

 

 

2 Tryby działania:

 

 
 
 
TRYB POJEDYNCZY
Zużyte ciepłe powietrze jest wytłaczane przez 70 sekund z pomieszczenia na zewnątrz, ogrzewając przy okazji element ceramiczny. Następnie urządzenie zmienia kierunek tłoczenia: teraz świeże powietrze płynie z zewnątrz do środka i jest przy okazji ogrzewane przez ciepło zmagazynowane w elemencie ceramicznym.
 
 
  
 
 
TRYB DIALOG
Podczas pracy jednego urządzenia które zapewnia dopływ świeżego powietrza, drugie tłoczy zużyte ciepłe powietrze na zewnątrz. W trakcie tego procesu energia cieplna ze zużytego powietrza jest magazynowana w elemencie ceramicznym. Po 70 sekundach wentylatory zmieniają kierunek tłoczenia: wzajemne dostosowanie funkcji urządzeń odbywa się automatycznie drogą radiową.
 
 

 

 

 

 

Pilot zdalnego sterowania

 

 

  • Regulowane poziomy wentylacji         
  • Przełącznik WŁĄCZ/WYŁĄCZ 
  • Tryb letni              
         
                        

 

Dane techniczne :

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem produktów firmy Marley w Polsce

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Click Shop | Hosting home.pl